איינגאר יוגה

על השיטה

"יוגה לא משנה את הדרך שבא אנו רואים דברים, היא משנה את האדם שרואה"

ב.ק.ס איינגר

שיטת איינגאר יוגה

השיטה שמה דגש על הבנת חלקי הגוף, תפקידם ותפקודם, ופיתוח שליטה מוחלטת בכל איבר. בשיעורים מתרגלים תנוחות המחזקות ומגמישות את השרירים, את העצמות ואת המפרקים. התנוחות יוצרות איזון פיזי המתבטא גם באיזון פנימי. דרך התנוחות אנחנו לומדים על עצמנו ועל גופנו ומפתחים חוזק ויציבות פנימית.
במהלך השיעור משתמשים באביזרים כמו רצועות, כסאות וכריות כדי ללמוד עוד על התנוחות, לשהות זמן ממושך יותר בתנוחות ולבצע את התנוחות בצורה הנכונה והבריאה ביותר.
את שיעורי היוגה מעבירות מורות מוסמכות בשיטת איינגאר יוגה. השיעורים מתנהלים בקבוצות עם תשומת לב מלאה לצרכיהם של כל תלמיד ותלמידה.

ב.ק.ס. איינגאר

14.12.1918-20.8.2014
היה אחד ממורי היוגה הבכירים בעולם. הוא תרם רבות להבאת היוגה מהמזרח למערב והוכתר כאחד ממאה האנשים המשפיעים ביותר בעולם (TIME MAGAZINE, April, 2004). מגיל צעיר למד איינגאר את רזי היוגה וחקר באופן מעמיק את מצבי הגוף בתנוחות השונות, ואת השפעות התנוחות על הגוף הן בהיבט הפיזי והן בהיבט המנטאלי. כך פיתח שיטת הוראה מדוייקת ושיטתית. בשנת 1966 פרסם את הספר "אור על היוגה" שהוא אבן דרך למתרגלי יוגה מכל השיטות ומכל הזרמים. בספר איינגאר מדגים מעל 200 תנוחות אשר מלוות בהסברים מפורטים.
ב.ק.ס איינגאר, אשר נפטר בשיבה טובה בגיל 96 בשנת 2014, תירגל ולימד עד יומו האחרון. ילדיו ונכדתו ממשיכים את דרכו ומלמדים במרכז שהקים בפונה שבהודו.

גיטה איינגאר

7.12.1944-16.12.2018
ממורות היוגה הגדולות ביותר. כתבה רבות על יוגה, יוגה טיפולית ועל יוגה לנשים. גיטה לימדה ברחבי העולם, והכשירה מורים במרכז בפונה, עפ"י דרכו של אביה. הייתה לחלוצת היוגה לנשים והיוותה מקור ידע אינסופי ושמחה לחלוק בו עם תלמידיה. גיטה לימדה עד יומה האחרון, והתגברה על מחלת ילדות קשה בעזרת תרגול אינטנסיבי של יוגה.

פרשנט איינגאר

פרשנט, בנו של ב.ק.ס איינגאר וממשיך מורשתו. מגדולי המורים בעולם, מאמין שלשיתוף הידע הרב שצבר יש ערך חשוב. פרשנט כתב רבות על הפילוסופיה של היוגה, נשימה ואיכותם המנטליות של תנוחות היוגה, ופרסם ספרים ומאמרים רבים בנושא. גם כיום מעביר הרצאות ושיעורים בנושא וקושר בין התרגול הפיזי להיבטים פילוסופים של היוגה. מנהל כיום את המרכז לאיינגאר יוגה יחד עם אחייניתו אבהיג'טה.

אבהיג'טה איינגאר

מהמורות המנוסות ביותר במרכז האם שבפונה. מתרגלת יוגה- על היבטיה הפיזיים והפילוסופיים מגיל 16, תחת הדרכתו של סבה, ב.ק.ס איינגאר, וכמובן גם תחת הדרכתם של דודה ודודתה -גיטה ופרשנט איינגאר. מאז הצטרפה אל סבה במסעותיו בעולם, שבהם גם לימדה.
רק בתום לימודיה בביואינפומטיקה, החליטה לפנות להוראת יוגה, הוראת נגישה,חדה, זורמת, מלאת חוש הומור, כנה וממשיכה את מורשת סבה.
כיום מנהלת אבהיג'טה את מרכז איינגאר יוגה שבפונה יחד עם דודה, פרשנט איינגאר.